Naturalne sposoby na przeziębienie u dzieci

Dziśsiejszy artykuł został dla was przygotowany przez Kasię Umińską – mamę dwójki dzieci i właścicielke bloga https://www.kasiauminska.pl/.

Każda troskliwa mama dobrze wie, jak trudno i boleśnie potrafią przechodzić przeziębienia dzieci, a zwłaszcza te najmłodsze, których układ odpornościowy nie radzi sobie jeszcze zbyt dobrze z różnego rodzaju infekcjami. Okres jesienny i wczesnowiosenny bardzo często atakuje dzieci ze wzmożoną siłą, pozostawiając ich w domach z zatkanym nosem i męczącym kaszlem. Kochające mamy szukają wówczas rozmaitych rozwiązań, by ulżyć pociechom w cierpieniu i nie faszerować ich nadmiarem leków, które nie są przecież obojętne dla młodych organizmów dziecięcych. Dlatego mamy koncentrują się wokół szukania naturalnych sposobów na przeziębienia, które skutecznie i łagodnie pomagają w walce z infekcjami, dając maluchom wyraźną poprawę w funkcjonowaniu.

Naturalne inhalacje skuteczna bronią w walce z katarem

Większość przeziębień u dzieci przebiega typowo z charakterystycznym katarem i zatkanym noskiem oraz pokasływaniem. Jeśli maluch nie gorączkuje, można go przetrzymać w domu i walczyć naturalnie z objawami infekcji. Bardzo skuteczne okazują się być inhalacje z użyciem soli fizjologicznej za pomocą nebulizatora lub też, jeśli ktoś nie posiada takowego urządzenia można już nawet kilkulatkowi przygotować inhalację z rumianku czy soli w misce z gorącą wodą.Takie inhalacje znacząco ułatwiają oddychanie i oczyszczanie noska, przez co dziecku lepiej się oddycha. Trzeba tylko bezwzględnie pilnować dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, aby nie uległy poparzeniu woda, dlatego obecność rodzica podczas inhalacji jest obowiązkowa.

Syrop z sosny sprzymierzeńcem w walce z uciążliwym kaszlem dziecięcym

Niemal każde przeziębienie dziecięce przebiega bardzo podobnie, objawiając się kaszlem mniej lub bardziej nasilonym. Sprawdzonym i skutecznym sposobem na zmniejszenie dolegliwości kaszlowych jest podanie dzieciom syropu naturalnego z sosny, który działa wykrztuśnie i bakteriobójczo. Olejek sosnowy zawarty w tym syropie doskonale udrażnia drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie i poprawiając samopoczucie. Podawanie takiego syropu nie sprawi nawet najbardziej kapryśnym dzieciom problemu, bowiem można go serwować z herbatą czy wodą. Jego smak jest przyjemny i maluchy nie odczuwają dyskomfortu związanego z jego zażywaniem.

Rozgrzewająca herbatka malinowa jako zdrowotny napar dla walczących z infekcją małych i tych większych pacjentów

Okres jesiennozimowy przynosi nie tylko opady deszczu i nieprzyjemny chłód, ale też męczące przeziębienia, które wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych rozprzestrzeniają się ze zdwojoną siłą. Podawanie dzieciom gorącej herbaty z naturalnym sokiem malinowym, świeżą cytryną i imbirem doskonale rozgrzewa ciało, stając się cudownym środkiem napotnym. Jeśli maluchy stają się płaczliwe, marudzące i pokasłujące, wystarczy podać im kubek tego magicznego eliksiru, a jego właściwości napotne sprawią, że dzieci znacznie szybciej uporają się z rosnącą gorączką, bez konieczności zażywania środków farmakologicznych. Witamina C i miód zawarte w tym napoju posiadają cenne substancje uodparniające, które odgrywają niebagatelną rolę podczas każdego przeziębienia, tłumiąc go często już w zalążku. Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz poczytać więcej na temat porad dotyczących zdrowia to serdecznie zapraszamy na stronę autorki – kliknij tutaj.

Dodaj komentarz