Niebieskie rajstopy – odważny wybór w stylizacji

Kolor niebieski kojarzy się ze spokojem i czystością, ale też kreatywnością. To ostatnie warto wykorzystać w modzie, przygotowując pomysłowe i stylowe stylizacje na co dzień i od święta. Kolorowe rajstopy, kiedyś będące domeną przedszkolaków, teraz są synonimem stylu i odwagi. Do czego dobrać niebieskie rajstopy, by cieszyć się ich kolorem i uwolnić swoją kreatywność?

Spokojny kolor, odważny wybór

Stonowany charakter niebieskiego jako koloru nie oznacza, że jest nudny. Wręcz przeciwnie: użyty na rajstopach świadczy o dużym wyczuciu stylu, odwadze modowej i radości z zabawy trendami. Wybierając niebieskie rajstopy, mamy do dyspozycji szeroką gamę grubości przędzy, dzięki temu nadadzą się zarówno do lekkich spódnic, jak i zimowych dzianinowych sukienek. Podobnie jak inne intensywne kolory, niebieskie rajstopy najlepiej sprawdzą się jednak w większej grubości den, na przykład 40 czy 60. Dzięki temu będą mogły w pełni zaprezentować swój wyjątkowy kolor, bez zniekształcania kolorytu skóry nóg czy nierównego wybarwienia. Niosąc ze sobą wszystkie zalety zwykłych rajstop, ożywią stylizację i zwrócą uwagę.

Koło kolorów: morze błękitu…

Bezpiecznym sposobem wystylizowania niebieskich rajstop będzie total look. Aby nie wyglądać jak Smerfetka, warto postawić na różne odcienie błękitu. Złota zasada zaleca, by ciepłe odcienie łączyć z ciepłymi, a zimne z zimnymi, jednak nie bój się eksperymentować. Niebieskie rajstopy w połączeniu z turkusową sukienką i eleganckim granatowym żakietem będą wyglądać królewsko, ale nie sztywno. Wiosną i latem sprawdzą się lekkie jak chmurka na błękitnym niebie turkusy i „baby blue”, zaś zimą warto zainteresować się mocnymi, nasyconymi granatami czy kobaltami.

Jeśli total look to za dużo, nadmiar błękitu można przełamać szlachetnym srebrem czy złotem w dodatkach lub zestawić niebieski z neutralnymi lub pokrewnymi kolorami. Biały i czarny pasują do wszystkiego: błękitne rajstopy ożywią ich poważny charakter. W połączeniu z bielą dodadzą lekkości i beztroski kojarzonej z wakacjami nad morzem, a wraz z czernią stworzą tajemniczą, bardzo elegancką parę w sam raz do biura. Inne spokojne stylizacje stworzymy, wybierając rajstopy w rozbielonym odcieniu niebieskiego i łącząc je z innymi pastelowymi kolorami, na przykład różowym: propozycja w sam raz na wiosnę!

… lub kontrasty

Na wybiegach największych pokazów mody niebieski jest chętnie łączony z kontrastującymi kolorami. Takie zestawienia przyciągają wzrok i na pewno zainteresują osoby, które lubią eksperymentować z modą, ale mogą też ożywić bardziej stonowaną szafę. Niebieskie rajstopy w połączeniu z brązowa spódnicą i kolorowym sztucznym futerkiem to stylizacja godna paryskich ulic. Połączenie błękitu i gorących kolorów, takich jak pomarańczowy, czerwony czy różowy nie pozwoli nikomu przejść niezauważenie. Granatowe rajstopy mogą stanowić ciekawe tło dla nasyconego fioletu, tworząc interesującą, ale pełną klasy parę. Z drugiej strony, żeby nie popadać w zbytnią powagę, równie dobrze niebieski będzie wyglądać z radosnym żółtym, który rozświetli stylizację i wniesie w nią radość życia.

Dodaj komentarz