Pielęgnacja brody – 3 zasady, o których musisz pamiętać

Podstawową czynnością, którą musi wykonywać każdy mężczyzna, jeśli chce mieć zadbany zarost, jest pielęgnacja brody. Dotyczy to zarówno tych nieco krótszych, jak i naprawdę bujnych, o które trzeba szczególnie dbać, gdy chcemy zachować odpowiednią higienę osobistą. Oto 3 najważniejsze zasady pielęgnacji brody, o których powinien pamiętać każdy mężczyzna. 

Najważniejsze 3 zasady pielęgnacji brody

Zasad dotyczących pielęgnacji brody, które są bardzo ważne, jest cała masa i warto je znać. Trzy zasady, które zostaną wymienione poniżej to jednak absolutna podstawa i bez ich spełniania pielęgnacja brody nie będzie mieć większego sensu, gdyż nie zapewni nam oczekiwanych efektów. 

Jakie są to więc zasady? Mowa tu o regularnym myciu, pielęgnacji oraz strzyżeniu zarostu. Wbrew pozorom mycie to zasada, która jest najczęściej łamana, a jest ona jedną z najważniejszych. Włosy brody są bowiem słabsze niż te znajdujące się na przykład na głowie. Z tego powodu trzeba je regularnie myć, lecz z użyciem tylko i wyłącznie kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie do nich. Dlatego powinniśmy myć codziennie brodę z użyciem specjalnego szamponu, który pozwoli usunąć znajdujące się na niej zanieczyszczenia, jednocześnie nie osłabiając brody. 

Zasada regularnej pielęgnacji również jest dość prosta. Wystarczy regularnie czesać brodę z pomocą specjalnej szczotki wykonanej z naturalnego włosia. W ten sposób będziemy dbać o stan włosów, a także ułatwimy sobie w znacznym stopniu usuwanie martwego naskórka z nasady włosa. Warto też postawić na różnorodne specyfiki, takie jak na przykład olejek do brody, który pomoże utrzymać włosy na brodzie w dobrym stanie. 

Ostatnia zasada, która dotyczy regularnego strzyżenia, jest równie ważną, co pozostałe. Wynika to między innymi ze względów estetycznych, gdyż pozwala uzyskać odpowiedni kształt brody, który wygląda po prostu dobrze. Oprócz tego włosy, które są regularnie podcinane, powinny szybciej rosnąć, więc osoby, którym zależy na bujnym zaroście, powinny regularnie odwiedzać barbera. 

O jakich innych rzeczach powinniśmy pamiętać w związku z pielęgnacją brody?

Przede wszystkim nie można zapomnieć, że stan naszych włosów jest zależny również od stanu zdrowotnego reszty ciała. Dlatego, gdy zależy na tym, by włosy na brodzie były zdrowe i silny, to musimy zadbać, by nasze ciało takie było, między innymi poprzez dobre odżywianie się i dostarczanie mu wszystkich potrzebnych składników. Niezwykle istotny jest nawet tak prosta rzecz, jak dostarczanie ciału odpowiedniej ilości snu, by to mogło się dobrze regenerować. 

Dodaj komentarz