Wakacje dla dzieci we Wrocławiu – gdzie warto się wybrać?

Jedno z największych polskich miast i Europejska Stolica Kultury w 2016 roku to prawdziwa skarbnica atrakcji dla dzieci. We Wrocławiu można rodzinnie spędzać czas na wiele sposobów. Gdzie warto się wybrać i co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w większym gronie? Podpowiadamy.

Wrocławskie technologie – jakie miejsca warto odwiedzić?

Wakacje dla dzieci we Wrocławiu warto rozpocząć od Hydropolis – multimedialna wystawa poświęcona w całości wodzie, jej wyjątkowym właściwościom i doniosłej roli, jaką pełni w życiu człowieka i całej planety. Wystawa mieści się w XIX-wiecznym zbiorniku, jednak jej wyposażenie jest rodem z XXI wieku. Dzięki multimediom możemy tu odbyć podróż do oceanicznych głębi, zobaczyć olbrzymie zwierzęta wodne, obejrzeć niezwykłe urządzenia hydrotechniczne, a także poznać historię wodociągów.

Pozostając w kręgu technologii nie sposób nie wymienić Fontanny Multimedialnej, która mieści się niedaleko sławnej Hali Stulecia. Podczas wakacyjnych wieczorów pokazy są często co godzinę i opowiadają inną historię. Za pomocą światła, dźwięku oraz unoszących się wodnych strumieni dzieci mogą odpocząć i posłuchać ciekawych opowieści lektora.

Aquapark we Wrocławiu – dlaczego warto skorzystać z jego atrakcji?

Sporo zabawy oraz relaksu może przynieść inna, równie ciekawa atrakcja, jaką jest Aquapark we Wrocławiu. Jest tam bowiem wszystko, co powinien zawierać każdy park wodny. Można tam odnaleźć aż siedem różnorodnych zjeżdżalni, z czego jedna ma aż 187 metrów długości. Duże wrażenie z pewnością pozostawia także jedna z nich – ze względu na swoje nowoczesne technologie podczas przejazdu możemy cieszyć się ciekawymi efektami wizualnymi.

Jeśli nasze dzieci są w przedziale wiekowym od 4. miesiąca życia do 4. roku życia, możemy je również zabrać nad Dziecięcą Dolinę. Ten obszar składa się z płytszych basenów, zazwyczaj do 90 centymetrów. Takie miejsce jest zatem świetnym sposobem na połączenie dużej dawki adrenaliny z wybawieniem się najmłodszych pociech.

Dodaj komentarz