Wakacje w Grecji – 3 powody dla których trzeba chociaż raz odwiedzić ten kraj

Grecja jest krajem z bardzo dobrze rozwiniętą siatką turystyczną. Wycieczki organizowane są w aż 27 regionach tego państwa. Różnorodność jest jednym z powodów, dla którego polscy turyści decydują się spędzać tam wakacje każdego roku. Będąc stałym bywalcem można stale odkrywać nowe miejsca. Dni wolne można tam spędzać w Grecji kontynentalnej lub na jednej z 20 różnorodnych wysp. Dlaczego jeszcze warto tam pojechać? Podpowiadamy.

Jakie zabytki w Grecji warto zobaczyć podczas wakacji?

Wakacje spędzane w tym kraju mogą przynieść nam mnóstwo ciekawostek. Jest to także dobry wybór dla miłośników odkrywania nowych miejsc i historii. Grecja jest bowiem usłana starożytnymi zabytkami. Te najsłynniejsze to Akropol w Atenach, Pałac w Knossos na Krecie czy starożytne Mykeny na Peloponezie. Nie można również zapominać o wyroczni w Delfach czy antycznym teatrze w Epidauros.

W każdym z tych regionów można odnaleźć całe mnóstwo miejsc, które warto jest zobaczyć. Ciekawą opcją jest wycieczka do Meteorów, które są imponującymi formacjami skalnymi, na których szczycie w XIV wieku wzniesiono liczne klasztory. Na stronie https://www.traveligo.pl/ znajdziemy więcej informacji dotyczących wakacji w tym państwie.

Niskie ceny wycieczek oraz bogata kuchnia grecka

Wakacje w Grecji nie są zwykle drogie, bowiem ceny hoteli na tygodniowy wypoczynek poza sezonem rozpoczynają się już nawet od kilkuset złotych. Dobrym wyborem są także wyjazdy w formie All Inclusive, dzięki czemu można zaoszczędzić część kwoty na posiłki w trakcie wyjazdu czy kupno niezwykłych pamiątek. Warto także wspomnieć, że większość pensjonatów oferuje pełne wyżywienie ze smakami prawdziwej greckiej kuchni. Oparta jest ona na oliwie z oliwek, lokalnych serach i aromatycznych warzywach. Smak tamtejszej tawerny z pewnością zapadnie każdemu w pamięci. Będąc na wyspach greckich nie sposób nie spróbować również regionalnego wina oraz świeżych sałatek.

Zobacz także: https://www.gentlemanstyle.pl/wakacje-w-turcji-dlaczego-z-roku-na-rok-zyskuja-na-popularnosci/

Idealna pogoda od maja do października

Piękna pogoda w Grecji rozpoczyna się już w maju, dlatego nawet majówka jest doskonałym pomysłem na wypoczynek. Nie ma wtedy męczących upałów ani tłumów przyjezdnych. Najcieplejsze wyspy latem to natomiast Kreta, Rodos oraz Santorini. Przyjemne temperatury utrzymują się nawet do końca października, dlatego ten okres również warto rozważyć na wakacje w Grecji. Śródziemnomorski klimat sprzyja zatem wszystkim tym, którzy chcą zaznać morskich kąpieli od wiosny do jesieni.

Dodaj komentarz