Wiosenne gadżety dla mamy i dziecka

Wiosną słoneczna pogoda pozwala nam więcej czasu przebywać na zewnątrz. Jest to ulubiona pora roku wielu mam, które znacznie chętniej niż zimą wychodzą na spacery ze swoimi dziećmi oraz decydują się na weekendowe wyjazdy z całą rodziną. Spakowanie małego dziecka, w krótszą czy dłuższą podróż, to dla rodziców spore wyzwanie. Jakie pomocne gadżety powinny znaleźć się w podręcznej torbie? Z myślą o wiosennych wycieczkach, eksperci z Grupy Okazje.info przygotowali listę produktów, które pomogą mamom w opiece nad ich pociechą.

Mini sterylizator na smoczki

Gadżetem, który pozwoli utrzymać odpowiednią higienę smoczków oraz zadba o bezpieczeństwo dziecka jest mini sterylizator na baterie. To proste w obsłudze urządzenie, które ze względu na nieduży rozmiar możemy mieć zawsze przy sobie. Maluchom w trakcie spaceru często zdarza się wyrzucać smoczki poza wózek.

Podręczny przewijak

Wybierając się na spacer lub w podróż z małym dzieckiem warto mieć przy sobie podręczny przewijak. Zawiera on wodoodporną, mięciutką matę, która zapewni czyste i wygodne miejsce do przewijania. Dodatkowo, niektóre modele posiadają materiałowy pokrowiec na mokre chusteczki, który ułatwi ich przechowywanie.

Miska niewysypka

Małe dzieci jedząc posiłki często wysypują ich zawartość na siebie lub podłogę. Z myślą o spacerach i wielogodzinnych podróżach samochodem producenci wymyślili gadżet, jakim jest miska niewysypka. To bardzo stabilna, kolorowa miseczka, która mocowana jest na specjalnych przyssawkach do stoliczka, dzięki czemu maluszek nie może jej zrzucić na podłogę. Dzięki niej dziecko będzie mogło jeść posiłki samemu i w dowolnym miejscu, a wokół niego będzie panował porządek.

Składany namiot dla malucha

Doskonałym gadżetem, który warto zabrać w każdą podróż z dzieckiem, jest składany namiot. Ten niewielki przedmiot to idealne miejsce, aby nakarmić dziecko, ułożyć je do snu, czy ochronić przed słońcem oraz wiatrem. Zadba on nie tylko o komfort maluszka, ale będzie wspaniałym miejscem do zabawy. Tego typu gadżet samodzielnie rozłożymy już w kilka sekund.

Lusterko samochodowe do obserwacji dziecka

Podróżując samochodem niemowlę zwykle siedzi w foteliku na tylnej kanapie, tyłem do kierunku jazdy. Wybierając się na dłuższą wycieczkę, warto zamocować na zagłówku specjalne lusterko. Pozwoli ono na obserwację dziecka bez potrzeby ciągłego odwracania się. Maluszek będzie się w nim odbijał i tym sposobem będziemy mieć wszystko pod kontrolą, widząc go w swoim lusterku.

Wielkimi krokami zbliża się do nas kalendarzowa wiosna. To idealny czas na długie spacery i wycieczki z dziećmi. W opiece nad najmłodszymi pomogą nam gadżety, które ze względu na mały rozmiar możemy mieć zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz