Zabawki wspomagające kreatywność i logiczne myślenie

Wybór zabawek dla dziecka wcale nie jest taki prosty, jaki się może wydawać. Powinny one nie tylko być dopasowane do wieku malucha i jego zainteresowań, ale też umożliwiać mu wszechstronny rozwój umiejętności umysłowych. Szczęśliwie w sklepach z zabawkami znajdziesz wiele zabawek, które wspomagają kreatywność i logiczne myślenie, a także wiele innych cennych umiejętności. Odpowiadamy w artykule, co to za zabawki!

Zabawki interaktywne

Ćwiczenie logicznego myślenia i kreatywności już od najmłodszych lat może przynieść duże korzyści w późniejszym życiu oraz ułatwić naukę innych rzeczy. Zabawki edukacyjne, takie jak zabawki interaktywne, wspierają właściwy rozwój malucha, pomagają mu zdobyć wiele nowych, wartościowych umiejętności, a także zachęcają do poznawania otaczającego świata.

Co istotne, zabawki, które mówią lub śpiewają, a także mają zróżnicowane faktury czy kolory, stymulują wiele dziecięcych zmysłów. Oddziałują zarówno na dotyk, jak i słuch oraz wzrok. Dzieci przy ich pomocy poznają nowe dźwięki, słowa, kolory, liczby i nazwy, a jednocześnie chętniej się ich uczą poprzez zabawę.

Zabawki muzyczne

Ogromne znaczenie dla ćwiczenia kreatywności i wyobraźni wykazują także zabawki muzyczne. Regularny kontakt z muzyką, nowymi dźwiękami i różnymi melodiami jest dla dzieci niezwykle wartościowy. Śpiewane przez mamę kołysanki uspokajają i pozwalają zasnąć, granie na instrumentach natomiast rozwija słuch oraz ćwiczy małą motorykę, pamięć i wyczucie rytmu. Ponadto świetnie wpływa na umiejętność koncentracji i skupiania się na robieniu jednej rzeczy. Pierwsze próby samodzielnego łączenia dźwięków, a także odtwarzanie usłyszanych piosenek na instrumencie to zajęcia, które niezwykle rozwijają kreatywność, ale też cierpliwość oraz wytrwałość. Tworzenie własnych melodii natomiast wpływa na logiczne myślenie.

Puzzle i klocki

Mówiąc o zabawkach wspierających u dzieci kreatywność i logiczne myślenie, nie można zapomnieć o rozmaitych puzzlach i klockach. Ich duży wybór znajdziesz w renomowanych sklepach z zabawkami, takich jak np. Kraina Misia Krzysia. Zabawa zabawkami tego typu, które są odpowiednio dostosowane do wieku dziecka, uczy:

  • cierpliwości,
  • spostrzegawczości,
  • wytrwałości,
  • wyciągania wniosków i łączenia faktów.

Ponadto układanie puzzli ćwiczy pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową, a zabawa klockami w dużej mierze rozwija wyobraźnię. Za ich pomocą maluchy tworzą wyjątkowe budowle i konstrukcje, a jednocześnie uczą się, jak je budować, by były trwałe i się nie przewracały. Jak więc widzisz, istnieje wiele zabawek, które pomagają dzieciom rozwijać się we właściwy sposób!

 

Dodaj komentarz