Zabawki ze sklejki dla dzieci – dlaczego warto na nie postawić?

Do niedawna dominującym materiałem, z którego wykonywano zabawki dla dzieci, był plastik. Dziś, razem ze wzrostem świadomości społeczeństwa, najbardziej poszukiwanym materiałem, także dla dzieci, jest drewno. Przykładem zaś wykorzystania drewna jest sklejka, która zaczęła wręcz królować u wielu cenionych producentów mebli i zabawek dla dzieci.

Przykłady świetnych drewnianych zabawek

Zabawek ze sklejek dostępnych w sklepach jest cała gama – między innymi drewniane łóżeczko dla lalek, przez domki, rowerki biegowe i koniki na biegunach. Ze sklejki można również wykonać wózki na klocki lub wspaniałe i wielofunkcyjne wozy drabiniaste.To, czym bawili się nasi dziadkowie, wciąż rozpala wyobraźnie maluchów i zachęca ich do zabawy.

Choć grające i jeżdżące zabawki mogą się na pierwszy rzut oka wydawać bardziej atrakcyjne, szybko dzieciom się nudzą, a w rodzicach budzą tylko irytację przez konieczność wymiany baterii.

Spersonalizuj swoje zabawki ze sklejki

Dodatkowym atutem takich zabawek jest minimalistyczny, przyjemny dla oka design. Oszczędność zarówno w barwach jak formie daje przestrzeń na osobistą twórczość dziecka lub rodzica. Jeśli nawet kolor drewna po jakimś czasie nam się znudzi, można go łatwo przemalować, a zabawka nie straci na wartości.

Kolejną zaletą zabawek ze sklejki jest to, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą coś dla siebie, a rodzice będą zadowoleni, że gadżety nie wymagają kupowania kolejnych baterii czy ładowarek.

Drewniane łóżeczko dla lalek – czy to coś dla mojego dziecka?

Rodzice mogą mieć pewien dylemat czy kupować kolejny gadżet synowi lub córce. Jeśli jednak dziecko lubi bawić się lalkami, a nawet jest tą zabawą pochłonięte, nie warto się zastanawiać.

Reasumując, zabawki ze sklejki to trend, który nie jest nowy, ale z pewnością utrzyma się jeszcze długo. Przyjazny środowisku i użytkownikowi materiał pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię, kreatywność i umiejętności społeczne.

Dodaj komentarz