Podgrzewacz do butelek – hit czy kit?

Co zrobić, aby opieka nad dzieckiem była jeszcze łatwiejsza? Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne urządzenia! Jednym z nich jest podgrzewacz do butelek, który zapewni odpowiednią temperaturę mleku, soczkom czy daniom ze słoika, zarówno w domu, jak i na wyjazdach!

Czy warto kupić?

Czy podgrzewacz do butelek to rzeczywiście akcesorium, które powinno znajdować się na liście każdej młodej mamy? Jeśli opieka nad maluszkiem ma być łatwiejsza i szybsza, to tak, jego obecność jest wręcz nieodzowna. Urządzenie w bezproblemowy sposób podgrzeje mleko, soczek, wodę, herbatkę, ale również gotowe danie w słoiczku. Co ważne, zapewniając odpowiednią temperaturę! W przeciwieństwie do mikrofali czy tradycyjnego podgrzewania w kąpieli wodnej, gdzie posiłek jest podgrzewany nierównomiernie, co wiąże za sobą fakt, że jest albo za gorący, albo niedostatecznie zagrzany.

Dla kogo przeznaczony?

Utarło się przekonanie, że podgrzewacz do butelek to gadżet, który powinien znajdować się na wyposażeniu tych mam, które nie karmią piersią. Czy to prawda? Nie do końca. Owszem, przygotowanie mieszanki mleka modyfikowanego dzięki temu urządzeniu będzie szybsze i prostsze, co nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. Jednak również panie karmiące piersią powinny rozważyć zakup podgrzewacza do butelek. Zwłaszcza, kiedy odciągają mleko, zamrażają i w razie potrzeby następnie podgrzewają. Wniosek zatem jest jeden. Urządzenie powinna posiadać każda mama, niezależnie od tego, czy karmi piersią, czy mieszanką modyfikowaną. Warto wspomnieć, że wszelkiego rodzaju dania gotowe w słoiczkach czy soczki również zyskają odpowiednią temperaturę, gdy będzie miało się pod ręką podgrzewacz. To bowiem nie jest akcesorium przeznaczone wyłącznie do mleka, choć wielu osobom właśnie takie skojarzenia nasuwa.

Na podróże – małe i duże

Walory podgrzewacza do butelek można docenić także będąc na rodzinnych wojażach. W każdym momencie umożliwi przygotowanie maluszkowi ciepłego posiłku, bez konieczności rozpaczliwego poszukiwania kuchni czy innego miejsca do zagrzania jedzenia.

Istota działania urządzenia

Jak działa podgrzewacz do butelek? Z tymi wątpliwościami często mierzy się wielu rodziców rozważających jego zakup. Jak się okazuje, sposób funkcjonowania jest bardzo zbliżony do tradycyjnej kąpieli wodnej. W tym przypadku również jest konieczne nalanie wody i jej zagrzanie, jednak z tą różnicą, że można dowolnie ustawić temperaturę. Następnie umieszcza się wewnątrz butelkę lub słoiczek i czeka, aż osiągną optymalną temperaturę. Warto również zauważyć, że do podgrzania posiłku wykorzystuje się parę wodną, która nie dość, że zapewnia równomierną temperaturę to dodatkowo nie pozbawia jedzenia wartości odżywczych.

Dodaj komentarz